אבחון ארגוני

שירות זה עוזר ללקוח להבין את התמונה הכללית-הפנימית של הארגון/עסק. אבחון ארגוני מתאר את הפעילות התוך ארגונית כמו ממשקי עבודה בתוך הארגון, תפקוד כל פונקציה בארגון, זיהוי כשלים המעכבים הצלחת הארגון ועוד. שירות זה עוזר למנהלי הארגון להבין מנקודת מבט חיצונית, חדה ומקצועית את התפקוד הפנימי של הארגון.

פיתוח צוות

שירות זה נותן את המענה הנחוץ להצלחת המשאב האנושי של הארגון. כל ארגון מצליח מבין שהצלחת המשאב האנושי בדגש על פיתוח מקצועי משפיע באופן ישיר על הצלחת הארגון כולו. בשביל זה אנחנו כאן להבטיח לצוות של הארגון כל החדש והנחוץ לו לפיתוח המקצועי.

פיתוח מנהלים

להיות מנהל זה מקצוע. שירות זה מעניק למנהלים ליווי והדרכה עם הכלים הנחוצים בשביל להפוך למנהל משפיע, מוביל ומנהיג בתוך הארגון.

פיתוח ארגוני

לפתח את הארגון ולגרום לבלוט בתחרות סוערת זה המקצוע שלנו. מתוך ראייה רחבה שרואה את הסביבה של העסק/הארגון ואת אתגרי ההצלחה, שירותנו עוזר לארגון ומלווה אותו להציב תוכנית אסטרטגית מתאימה עם יעדים ומטרות בכדי לצמוח.

קורסים והכשרות

אני בונה בהתלהבות רבה הכשרות וקורסים מתוך הבנה המציאות הארגונית וצרכיה. מבין הקורסים שלי- הנחיית קבוצות בגישה דינאמית וקצרת דווח, המורה עם ארגז כלים, בריאות המורה.

אימון וייעוץ אישי

זהו שירות אישי הניתן לאנשים בדרך כלל בעלי תפקידי מפתח בתוך הארגון, נותן להם את הפלטפורמה האישית להצליח בביצוע תפקידם. ייעוץ אישי עוזר למקד את הנקודות לשיפור אצל הנועץ, ובמיוחד למקד את היכולות הנחוצות לו להצלחה בתפקיד הארגוני הספציפי.

ארגון במשבר

ארגון הוא אורגניזם, בהיותו כזה הוא עלול לחוות ירידות ועליות, הצלחות וכשלונות וגם משברים קשים. אירועים כאלה הם לא צפויים ועלולים לגרום להפרת האיזון בתוך ארגון זה ולעובדים שבו. מצב זה דורש התערבות מיידית בכדי לצמצם השלכות לא יעילות לארגון בדווח הרחוק. שירות ה- deprefing "דיבוב פסיכולוגי" הוא השיטה שבחזקתי שהינה מעולה ויעילותה מוכחת בטיפול ובצמצום נזקי משבר בארגון.

פתרונות לארגון

לתת מענה מדויק לבעיה מדויקת. מענה זה הוא מדוייק וממוקד פתרון לבעיה שהלקוח בוחר להתמקד בה.